Geoblog.pl    MarMac    Podróże    Bałkany II 2013    Durmitor

Durmitor

Czarnogóra
Czarnogóra, Žabljak

ważna uwaga: pewnie większość z Was już wie, że od 2012 roku nie ma opłat ekologicznych za wjazd pojazdem na teren Czarnogóry
i uwaga druga z naszych tegorocznych doświadczeń...anomalia pogodowe w Europie na przełomie maja i czerwca spowodowały, że jeszcze sporo śniegu zalega w Durmitorze (wyższe partie), nie jest to niczym niezwykłym w Durmitorze, ale np. trasa zwykłą osobówką przez Trsę - "szczytami" do Zabljaka, była przejezdna tylko kilka kilometrów za Trsę - w miejscu gdzie Pan sprzedaje sveżi sir (stylowy czerwony napis na przydrożnym głazie wykonany techniką a'la murale) musieliśmy nawrócić - zwał śniegu i błota uniemożliwił dalszą podróż :) w końcu jednak dotarliśmy do Zabljaka i dalej do Kanionu Tary :) dzień po oficjalnym rozpoczęciu sezony raftingowego.

mirka66 - 2013-06-25 14:28
Piekniejszy jest kanion Pivy.Durmitor jest rewelacyjny.

MarMac
MarMac - 2013-06-25 15:17
to prawda oba są urokliwe, tam też byliśmy :)

KecajAisab
KecajAisab - 2013-08-04 20:22
My byliśmy na początku lipca i też jeszcze był śnieg - Miejsce rewelacyjne!

MarMac
MarMac - 2013-08-08 08:38
tak miejsce piękne, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś przejedziemy tą trasą widokową przez Trsę do Zabljaka...w tym roku póki co wjehaliśmy samochodem na sv. Jure w masywie Biokovo (park krajobrazowy Biokovo) 1762 m n.p.m. 23 km podjazdu od prekroczenia granicy parku krajobrazowego (można też pieszo :) my wjechaliśmy samochodem - wrażenia z jazdy niezapomniane i mrożące krew :) ale niedosyt pozostał, że nie o włąsnych siłach, pzdr

Zasoby: 49 wpisów49 13 komentarzy13 55 zdjęć55 0 plików multimedialnych0

31.05.2013 - 14.06.2013